Esamiems klientams Specialus pasiūlymas

Ypatinga architektūra.

Ypatinga architektūra.

Įdomus projektas – ir iššūkis, ir malonumas

Projektas mus, architektus, sužavėjo tuo, kad yra nuostabiame areale, suteikusiame mums unikalią kūrybinę laisvę. „Miško ardus“ supa gamta, tačiau greta nėra jokių statinių, kurių architektūrinė išraiška verstų laikytis kontekstualumo. Todėl galėjome sukurti ekspresyvią ir drąsią architektūrinę išraišką.

Jį kurdami suformavome iššūkį patiems sau: pasidaliję į tris grupes dirbome atskirai ir sukūrėme tris variantus, kuriais varžėmės. Juos pristatėme, gynėme ir koregavome, o tada išrinkome tik vieną geriausią, kuris ir yra įgyvendinamas.


— Vytautas Augustinavičius. Projekto architektų komandos vadovas.
Įdomus projektas – ir iššūkis, ir malonumas
Ypatinga architektūra.

Ypatingas santykis su aplinka ir ypatinga aplinka namuose

Aplinkinis miškas – ir džiugina, ir įpareigoja. Todėl pastatus projektavome taip, kad jie turėtų glaudų ryšį su aplinka, medžiagiškumu, spalvomis, nedisonuotų tūriais bei formomis.

Architektūrinė išraiška reaguoja į esamą gamtinę situaciją ir trikampę sklypo formą: perimetrinis užstatymas formuoja vidinį parką, o viena kraštinė lieka atvira, siekiant „įleisti“ esamą reljefą ir mišką į vidinį kiemą. Kiemo ašimi tampa brandžių medžių alėja, kurią maksimaliai išsaugojome.

Kvartalą supa neurbanizuota aplinka ir natūralus miškas, o viduje sukuriamas modernus parkas bendruomenės reikmėms – subtilus ir atsargus kontrastas leidžia įsilieti į gamtą ir sukurti „civilizuotą“ komfortą.

Ypatingas santykis su aplinka ir ypatinga aplinka namuose
Ypatingas santykis su aplinka ir ypatinga aplinka namuose

Išskirtiniai pastatai – unikalūs būstai

Organiška architektūra tarsi dekonstruoja pastatų tūrius: pagrindinė stačiakampė dalis bus dengta kokybiškomis, natūralaus klinkerio plytomis, o ant jų esantys tūriai formuos atskirą skirtingų gabaritų užstatymą, sudarytą iš trijų dvišlaičiais stogais dengtų antstatų. Kiekvienas jų bus lyg individualus namas, iš visų pusių supa terasos. Namelių apdaila – taip pat iš natūralių medžiagų: termo medienos bei skardos lankstinių.

Visi butai projekte – ypatingi: namai išdėstyti taip, kad pro visus langus matytųsi kuo mažiau sienų ir kuo daugiau žalumos. Kiekvienas turės po didelį, net 9 kv. metrų balkoną.

Tačiau antstatai – neturintys lygių. Butai juose bus išskirtiniai ne tik tuo, kad suprojektuoti lyg privatūs nameliai, jų viduje – 7 m aukštį siekiantis buto tūris, bet ir savo padėtimi: tai būstai namai medžių lajų take. Jų grindų altitudė aukščiausių supančių medžių vainikų aukštyje, todėl vaizdas per langus ir jausmas ten gyvenant bus pribloškiantis ir bus pripildytas nepakartojamos egzotikos. Kaip per atostogas. Namuose. Kasdien.